[:pl]Strefa rekreacyjno-wypoczynkowa na terenie Szpitala MSWiA dzięki Fundacji PGNiG[:]

[:pl]

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Otwocku podpisał umowę na dofinansowanie, w formie darowizny, projektu pn. „Strefa rekreacyjno-wypoczynkowa”. Pieniądze na ten cel przekazała Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która współfinansuje projekt w wysokości 40.000,00 złotych. Dzięki otrzymanym środkom, a także wkładowi własnemu z myślą o pacjentach powstanie siłownia zewnętrzna, z takimi urządzeniami jak m.in. orbitrek, rower, wioślarz czy też wyciąg. Dodatkowo powstanie również strefa relaksu z ławkami parkowymi, stołami do gry w szach czy też ping-ponga, a także nowymi nasadzeniami krzewów.

– Wykonanie strefy rekreacyjno-wypoczynkowej będzie doskonałym uzupełnieniem prowadzonej terapii – mówi dyrektor Szpitala, Dariusz Kołodziejczyk – w Szpitalu świadczymy usługi medyczne, które w części są adresowane do funkcjonariuszy służb mundurowych, żołnierzy biorących udział w misjach poza granicami Polski. Aktywność sportowa pozwalana na rozładowywanie napięć emocjonalnych, oddziałowywuje na układ nerwowy przywspółczulny odpowiedzialny za stan relaksu i wyciszenie organizmu.

Szpital MSWiA od dłuższego czasu zabiegał o środki zewnętrzne na ten cel biorąc udział w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Sportu, czy też aplikując do fundacji utworzonych przez spółki Skarbu Państwa. Jednak dopiero Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w sposób pozytywny odniosła się do całego przedsięwzięcia.

Jestem bardzo wdzięczny zarządowi Fundacji z Panem Zbigniewem Chmielem na czele za wsparcie naszej inicjatywy, bowiem będzie ona służyć pacjentom naszego szpitala – podkreśla dyrektor Dariusz Kołodziejczyk.

W chwili obecnej trwa postępowanie, które ma na celu wyłonienie Wykonawcy na realizację zadania, w oparciu o posiadany przez Szpital projekt. Sama strefa powinna zostać oddana do użytku pacjentów na początku wiosny.

[:]