Oddział Rehabilitacji Medycznej

 

ODDZIAŁ REHABILITACJI MEDYCZNEJ Z PODODDZIAŁEM DZIENNYM REHABILITACJI MEDYCZNEJ

p.o. Kierownika: lekMariusz Słomka

e-mail: orm@zozmswia.pl

sekretariat tel: 22 180 01 03

Profil działalności

Oddział realizuje świadczenia leczniczo-usprawniające poprzez:

  • rehabilitację ogólnoustrojową w ramach stacjonarnego Oddziału Rehabilitacji Medycznej, przeznaczonego dla pacjentów, którzy, ze względu na kontynuację leczenia, wymagają kompleksowych czynności rehabilitacyjnych oraz całodobowej opieki medycznej;

  • rehabilitację w ośrodku dziennym, w ramach Pododdziału Dziennego Rehabilitacji Medycznej, przyjmującego pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych, a jednocześnie pacjent nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego.

  • Opiekę ambulatoryjną w ramach Poradnii rehabilitacyjnej

Oddziały świadczy rehabilitację ogólnoustrojową dla dorosłych w ramach umowy z NFZ ze szczególnym uwzględnieniem pacjentów:

  • po zabiegach operacyjnych w zakresie narządu ruchu, w tym po endoprotezoplastyce;

  • z niektórymi schorzeniami neurologicznymi i innymi dysfunkcjami narządu ruchu;

  • po urazach jedno i wielonarządowych;

  • z rzs oraz układowymi chorobami tkanki łącznej;

  • z chorobą zwyrodnieniową stawów;

  • z wielopoziomowymi zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa.

Oddział Rehabilitacji Medycznej dysponuje 40 łóżkami z pełnym oprzyrządowaniem w salach dwu, trzy i czteroosobowych. Bazę rehabilitacyjną wyposażono w nowoczesny sprzęt spełniający najwyższe standardy europejskie dla potrzeb kinezyterapii i fizykoterapii (elektroterapia, laseroterapia, magnetoterapia, terapia ultradźwiękami, krioterapia miejscowa, hydroterapia).

Zapewniamy najwyższy profesjonalizm usług na wszystkich etapach: od doboru zabiegów do ich wykonania. Kładziemy nacisk na różnorodność metod leczenia oraz ich dopasowanie do potrzeb pacjenta, a także na indywidualny dobór programu rehabilitacji i dostosowanie intensywności zabiegów do wieku i samopoczucia pacjenta.

Program usprawniania w Oddziale Rehabilitacji Medycznej jest prowadzony od 3 do 6 tygodni, przez 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, w kilku cyklach dziennych.

W ramach Pododdziału Dziennego Rehabilitacji pacjenci korzystają kompleksowej rehabilitacji ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji ze wskazań ortopedycznych – głównie po zabiegach operacyjnych oraz w przypadku chorób przewlekłych – neurologicznych, reumatologicznych, ortopedycznych, onkologicznych.

Rehabilitacja w Pododdziale Dziennym Rehabilitacji odbywa się w ramach turnusów 4-tygodniowych, 5 razy w tygodniu, średnio po 5 zabiegów dziennie. W tym czasie pacjent poddawany jest zabiegom fizykoterapeutycznym, korzysta z kinezyterapii oraz hydroterapii, zajęć z psychologiem. Zaplanowano również czas na odpoczynek pomiędzy poszczególnymi formami terapii.