O szpitalu

 

Zdrowie nie jest wszystkim,
ale wszystko bez zdrowia jest niczym.

Arthur Schopenhauer

Przyjmując powyższe słowa za nasze motto, mając zdrowie – tak psychiczne jak i fizyczne – za wartość bezcenną, harmonijnie łączymy w Szpitalu Specjalistycznym w Otwocku terapię problemów psychogennych z leczeniem dolegliwości somatycznych. W oddziałach rehabilitacji medycznej, leczenia zaburzeń nerwicowych oraz leczenia uzależnień przywracamy naszym pacjentom sprawność fizyczną i psychiczną, wykorzystując nasze atuty:

SzpitalNowoczesne, skuteczne formy terapii przyśpieszają odbudowę sprawności psychofizycznej, likwidują negatywne skutki stresu, przywracają zdolność do wzmożonego wysiłku intelektualnego, ułatwiają powrót do czynnego uczestnictwa w życiu społecznym.

SzpitalKompetentny, życzliwy pacjentom personel – zarówno wysokiej klasy specjaliści w zespołach psychologicznych i medycznych jak i doświadczona kadra pielęgniarska – czuwa nad skutecznością terapii oraz komfortem pacjentów.

Niepowtarzalny mikroklimat Otwocka, słynnego przedwojennego uzdrowiska, wpływa pozytywnie na skuteczność procesów terapeutycznych i samopoczucie pacjentów. Położenie szpitala i otaczające go malownicze sosnowe lasy zapewniają spokój i dyskrecję. Jednocześnie bliskość stolicy i dogodne połączenie kolejowe i drogowe ułatwiają dojazd do szpitala z każdego zakątka Polski.

Jednostki organizacyjne szpitala:

  • Oddział Leczenia Uzależnień z Pododdziałem Detoksykacji Alkoholowej
  • Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych
  • Oddział Rehabilitacji Medycznej z Pododdziałem Dziennym Rehabilitacji Medycznej
  • Dział Fizjoterapii (Zabiegi Rehabilitacyjne)
  • Poradnia Leczenia Uzależnień