[:pl]Nowa czytelnia plenerowa w bibliotece w Otwocku[:]

[:pl]Rozpoczęła się budowa nowej czytelni plenerowej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Otwocku. Czytelnicy będą mogli z niej korzystać już w listopadzie. Projekt jest realizowany w ramach konkursu dobrosąsiedzkiego Polskich Sieci Elektroenergetycznych „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Nowa zielona przestrzeń przy ulicy Żeromskiego 16 stanie się ważnym lokalnym ośrodkiem życia społecznego. Z czytelni będą mogli korzystać zarówno okoliczni mieszkańcy, jak i uczniowie, którzy regularnie biorą udział w dodatkowych zajęciach organizowanych przez bibliotekę.

MBP w Otwocku planuje wykorzystać nowe miejsce do promocji czytelnictwa w ramach warsztatów tematycznych, odczytów, wieczorków poetyckich. Czytelnia będzie bezpłatna i ogólnodostępna, a każdy mieszkaniec może zgłosić do biblioteki swój pomysł na wykorzystanie i rozwój projektu w kolejnych miesiącach.

W ramach budowy czytelni plenerowej powstaną fundamenty pod elementy małej architektury, wysiane zostaną trawniki i ułożone ścieżki. Kolejnym etapem będzie zaaranżowanie przestrzeni i jej wyposażenie w meble, stojaki na książki i gazety. Między alejkami spacerowymi umieszczone będą ławki, stoliki, miejsca do leżenia i siedzenia.

Partnerami projektu są Urząd Miasta w Otwocku, Szpital MSWiA w Otwocku, Uniwersytet III Wieku oraz tygodnik „Linia Otwocka”.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i  kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach na terenie, których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Otwock PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV relacji Kozienice-Miłosna. Dzięki tej inwestycji zwiększy się niezawodność dostaw energii w północno-wschodniej i centralnej Polsce oraz możliwe będzie bezpieczne wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice.

Więcej informacji o działalności organizatora konkursu dostępnych jest na stronie http://raport.pse.pl/pl/

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku zyska nową czytelnię plenerową

 [:]