[:pl]Bolesław Prus prosi się o remont![:]

[:pl]Ulica Bolesława Prusa od dawna aż prosi się o remont. Wspominają o tym szczególnie osoby korzystające z usług Szpitala MSWiA w Otwocku – tragiczny stan chodników daje się we znaki. Teraz to mieszkańcy zadecydują o tym, czy ulica zostanie wyremontowana.

3

W obecnej chwili nawierzchnia ulicy jest bardzo zniszczona, łatana przez lata niszczeje z każdym rokiem coraz bardziej. Największą niedogodność stanowi nierówny chodnik, który jest dużą przeszkodą zarówno dla osób uczęszczających do pobliskiego kościoła jak i pacjentów korzystających z rehabilitacji w Szpitalu.

Kolejnym problemem to brak odwodnienia drogi.
Po każdorazowych opadach deszczu, w szczególności w obrębie skrzyżowania z ul. Żeromskiego, powstaje ogromna kałuża uniemożliwiająca przejście pieszym, nie tylko korzystającym z dojścia do Szpitala, czy też Kościoła Parafii Zesłania Ducha Świętego, ale również młodzieży uczęszczającej do pobliskiej szkoły.

2

Jest źle. Czy można coś zrobić?

Przebudowana droga (dla której jest gotowy projekt) będzie miała 5,5 m szerokości – zwiększy to znacznie komfort korzystania z niej. Zainstalowane zostaną wpusty uliczne i system kanalizacji deszczowej, który usunie problem rozległych kałuż, by ulica nie kusiła do popisów „młodych rajdowców” projekt przewiduje wybudowanie wyniesionego skrzyżowania, zmuszającego kierowców do większej uważności na skrzyżowaniu oraz zachowania bezpiecznej prędkości. Wykonanie miejsc postojowych usystematyzuje sposób parkowania i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa.

Z poprawionej jezdni, chodników czy miejsc postojowych będą korzystać wszyscy mieszkańcy. W szczególności osoby przyjeżdżający do poradni, oddziałów SP ZOZ Szpitalu Specjalistycznym MSWiA, jak również Kościoła Parafii Zesłania Ducha Świętego, czy też Domu Księży Pallotynów.

1

ZAGŁOSUJ JUŻ DZISIAJ W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO!

https://www.budzetobywatelski.otwock.pl/projects

PROJEKT Nr 01 w progu kwotowym 500 00 złotych

„Przebudowa ul. Prusa na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Cybulskiego wraz z remontem chodnika oraz wykonaniem miejsc postojowych”[:]